BC Kerametal

Výstava "Vášeň"

akad.soch.Bojňanský Viťo

Akademický sochár Viťo Bojňanský a jeho výstava "Vášeň" v BC Kerametal gallery

Výstava potrvá do 15. decembra 2017

Vít Bojňanský, akad. soch´. narodený 14.10.1962 v Bratislave

Vzdelanie:
1977-1981 SUPŠ drevorezba, Bratislava
1981-1987 VŠVU socha, BratislavaPoužívané techniky a materiály:
Plastika - bronz, drevo (kolorované), acryl, kameň, dural, sklo
Maľba - acryl, olej, kresba

Viac na www.bojnansky.eu

Marián Komáček

akad.mal. Marián Komáček

autorská výstava do 8.11.2017

Marián Komáček (1959) absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v oddelení knižnej tvorby a ilustrácie u profesora Albína Brunovského. V roku 1987 sa stal členom Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska, roku 1993 členom Združenia knižných výtvarníkov Slovenska. V rokoch 1995-1999 bol predsedom Spolku grafikov Slovenska, založil seriál Medzinárodných grafických sympózií na Slovensku a spoluzakladal grafické združenie G-bod. V roku 2012 bol zvolený za viceprezidenta klubu Art Diagonal vo Viedni. Jeho dielo bolo prezentované na viac ako 90 výstavách doma i v zahraničí, ilustroval viacero kníh pôvodnej a prekladovej literatúry, je autorom niekoľkých poštových známok. Za svoju tvorbu získal ocenenia doma i v zahraničí. Žije a tvorí v Bratislave.

Robert Mlčúch

"Share your life"

Robert Mlčúch, Mgr. art.

Výstava "Share your life" (Zdieľaj svoj život) v BC Kerametal

Robert Mlčúch, Mgr. art. (1977)

je uznávaný slovenský výtvarník a sochár. Venuje sa komornej, ale aj exteriérovej plastike, maľbe a grafike.

Na výstave "Share your life" (Zdieľaj svoj život), prezentuje tému chovania sa človeka v dnešnej post-internetovej ére, dobe sociálnych sietí, virtuálnych spojení.

Snaží sa poukázať na zvrátenosť ľudskej povahy, ako sa dokáže (bez emočne) zabávať na brutalite, ktorú človek pácha na svojom druhu a okoliu. Jeho spoločenskú legitimizáciu, zosmiešňovanie a ľahostajnosť k danému správaniu.

"Share your life- Zdieľaj svoj život"

Mgr. art. Robert Mlčúch

Výstava bola ukončená 7.8.2017

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

BC Kerameta, Jašíkova 2, Bratislava

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Mgr. art. Roberta Mlčúcha 30.5.2017 v BC KERAMETAL

Viliam Mruškovič

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí treťou autorskou výstavou. Výtvarník Viliam Mrušovič nám v nej predstavuje svoje videnie prírody.

Viliam Mruškovič (SK)

sa narodil 19.9.1966 v Trstenej na Orave v učiteľskej rodine. Po skončení gymnázia pokračoval v štúdiu na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici odbor Výtvarná výchova - Slovenský jazyk. Štúdium zameriaval viac na výtvarnú časť a ukončil ho diplomovou prácou súborom krajinomalieb. Po skončení štúdia pracoval na pozícii vedúceho oddelenia propagácie v Dome detí a mládeže, vo vydavateľstve, v grafickom štúdiu a ako vedúci výtvarného oddelenia na Základnej umeleckej školy v Turčianskych Tepliciach. Počas práce rozbiehal vlastné grafické aktivity a pri ich väčšom objeme musel školu opustiť a tvoriť na živnosť.

Viac o autorovi: http://www.mruskovic.veem.sk/#features

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Viliama Mruškoviča 26.4.2017 v BC KERAMETAL

Ema Máziková

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí druhou autorskou výstavou. Výtvarníčka Ema Ľubica Mázik nám v nej predstavuje svoje farebné sny.

Ľubica Ema Mázik (SK)

Absolvovala viacero výtvarných plenérov a kurzov na Slovensku a v zahraničí, z ktorých možno spomenúť školu "Scuola Internazionale di Sarmede" s mexickým majstrom Gabrielom Pachecom a "Venice Art House" v Taliansku. Jej výtvarným majstrom na Slovensku je akademický maliar Marián Komáček. Okrem Slovenska vystavovala v Belgicku, Rakúsku, Českej Republike, Slovinsku, Taliansku a na Ukrajine. Je držiteľkou viacerých výtvarných ocenení v SR a ČR. Jej tvorbe dominuje abstraktná maľba akrylom, ale nevyhýba sa aj novým experimentálnym technikám akými sú encaustic art a paverpolová assemblage.

Výstava je verejne dostupná do 26. apríla 2017.

Výstava v BC Kerametal

Ema Ľubica Mázik


Peter Hargaš

Výstava v BC KERAMETAL

Nový koncept v BC Kerametal sme otvorili výstavou výtvarníka Petra Hargaša s témou

"Bratislava je moja láska".

Výstava je verejne dostupná do 16. marca 2017.