Petra Hřivnáčová v Accace Office Gallery

Výstava "Můj zvěřinec"

Petra Hřivnáčová (CZ)

Accace k.s. a ag. Amymon si vás dovoľujú pozvať na výstavu "Můj zvěřinec" výtvarníčky Petri Hřivnáčové.
Názov výstavy: "Můj zvěřinec"
Vystavujúci: Petra Hřivnáčová /ČR/
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: Accace Slovakia, Twin City C, Mlynské Nivy 16, 821 09 Bratislava
Termín: od 12.11.2018 do 4.12.2018
Vstupné: Vstup na vyžiadanie
Otvorené: PO-PI od 8.00hod do 15.00hod.
Výstava je organizovaná v rámci projektu OFFICE GALLERY.

Petra Hřivnáčová, umělkyně v počínajícím rozjezdu, se nesnaží k inspiraci a jejímu využití nastolit si nějaký racionálnější program, jasné vymezující zásady a snad jakékoliv apriorní principy sdělování. Pohybuje se na své cestě vpřed stylem " případ od případu" intuitivně a uvolněně. Modeluje z hlíny, maluje a baví se tím.

Nachází se na pomezí volné a užité tvorby - a sympaticky se distancuje od bezduché výroby, ke které právě keramika tak často svádí. Nechce naštěstí plnit regály všelijakých krámů se suvenýry či spíše upatlanými kýči. Snaží se jasně vymanit z mechanického a zištného točení keramickým kruhem. Zkouší, nachází a jde dál. Maluje, modeluje, glazuje a vypaluje své jedinečné neopakovatelné hříčky a fantazie. Petra se nechává unášet především světem zvířat a prapodivných bytostí. Psi, ještěrky, kočky, mloci, pavouci a pak i havěť co jsem snad nikdy nepotkal jsou Petřinými předlohami a pomyslnými modely. Není však ilustrátorem a pasivním pozorovatelem tohoto pestrého animálního světa. Jemným autorským posunem překračuje pouhé napodobování. Tvarovou stylizací, umně zvoleným pohybem či postojem, barevnou nadsázkou a svým nezaměnitelným rukopisem dodává keramickým objektům a obrazům- krásně zdobný a někdy překvapivě funkční - punc originality.Petra je sympatická a neúnavně vláčně tvořivá bytost milující život, halasnou zábavu jindy zas ticho své zahradní dílny. Petra je přírodním úkazem s přirozeným talentem, ztvárňující bez přetvářky a všeobecné šablony své jedinečné nápady. Má svůj styl, rozpoznatelné tvarosloví, ustálená témata i vybrané výrazové prostředky - svůj svět.Radan Wagner
listopad 2006
Od roku 2000 pořádá samostatné i společné výstavy v ČR a v zahraničí. Též se účastní na kulturních a nadačních akcích .

Andrea Pistl-Andrášová v Accace Office Gallery

Výstava "CITY"

Andrea Pistl-Andrášová

Accace k.s. a ag. Amymon si vás dovoľujú pozvať na výstavu "CITY" výtvarníčky Andrey Pistl-Andrášovej.

Názov výstavy: "CITY"

Vystavujúci: Andrea Pistl-Andrášová /SK/
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: Accace Slovakia, Twin City C, Mlynské Nivy 16, 821 09 Bratislava
Termín: od 17.10.2018 do 12.11.2018
Vstupné: Vstup na vyžiadanie
Otvorené: PO-PI od 8.00hod do 16.00hod.
Výstava je organizovaná v rámci projektu OFFICE GALLERY.

Obrazy maliarky Andrey Pistl - Andrášovej milujú život a svet v ňom. Tak ako ich umelkyňa. Preto ich majú ľudia radi. Neustále hľadanie, nové nápady a poznanie sú platformou vzniku všetkých obrazových kolekcií. Prestupuje sa v nich figurálna maľba s abstraktnou. Prvky moderných umeleckých smerov dvadsiateho storočia a autentický vlastný tvorivý princíp. Z nich vzniká umenie ojedinelé na slovenskej umeleckej scéne. Tvorba fascinujúca expresívnou farbou, prvkami surrealistickej imaginácie, tvarovými kubistickými experimentmi.

Jej výstavy premieňajú každodenné významy do nových hodnôt. Diela autorky sú vo viacerých súkromných zbierkach. V roku 2009 obdržala cenu medzinárodnej odbornej kritiky na výtvarnom festivale so zahraničnou účasťou Premio Citta v talianskom meste Porto Sant'Elpidio.
Diela maliarky Andrey Pistl Andrášovej boli vystavované na Bratislavskom hrade, v Danubiane, a v mnohých štátoch Európskej únie, v súčastn

Peter Pauko v Accace Office Gallery

Výstava "Skryté miesta"

akad. mal. Peter Pauko (SK)

Výstava "SKRYTÉ MIESTA" Peter PAUKO
Názov výstavy: "SKRYTÉ MIESTA"
Vystavujúci: Peter PAUKO /SK/
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: Accace Slovakia, Twin City C, Mlynské Nivy 16, 821 09 Bratislava
Termín: od 28.8.2018 do 17.10.2018
Vstupné: Vstup na vyžiadanie
Otvorené: PO-PI od 8.00hod do 16.00hod.

Peter PAUKO (SK)

Námetom môjho cyklu malieb je výsledok súčtu týchto premenných:
1.krajina
2.balans medzi ľahkým výtvarným dielom do bytu (tzv. gaučákom) a umeleckým poňatím krajinomaľby
3.balans medzi "minulým (klasickým, opozeraným, často nudným, opotrebovaným) a "súčasným (invenčným, neošúchaným, mladým...)
4.pohľad na krajinomaľbu očami "dieťaťa dnešnej doby" t.j. mňa samotného.
Téma krajiny je pokračovaním poslednej samostatnej výstavy kde som začal s touto témou. Vo svojich obrazoch riešim krajinu. Téma ma zaujala skôr s dôrazom na polohu maľby samotnej,. Dôležitý je pre mňa spôsob zobrazenia, použitie výtvarnej skratky, využitie štylizácie. samotná téma je len doplnkom.
Toto všetko, vrátane môjho štúdia, malo dopad na moje obrazy. Pre hudobníkov je niekedy obtiažne zahrať obohrané skladby. Je ťažké nájsť nový prístup k nim. A nový prístup k hudobnému dielu sa podarí obvykle tým, ktorý majú nový prístup aj k iným aspektom života. K životu ako celku.
Svojim cyklom som sa pokúsil "zahrať obohrané skladby" a podať ich divákovi síce jasnou a zrozumiteľnou rečou, ale bez pátosu starého, bez lenivosti lacného a zároveň bez (pseudo) komplikovanosti snobského.
www.amymon.sk

Miroslav Bucher v Accace Office Gallery

Výstava "Portrét Zeme"

akad. mal. Miroslav Bucher

Výstava "Portrét Zeme" Miroslav Bucher
Názov výstavy: "Portrét Zeme"
Vystavujúci: Miroslav Bucher
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: Accace Slovakia, Twin City C, Mlynské Nivy 16, 821 09 Bratislava
Termín: od 3.7.2018 do 28.8.2018
Vstupné: Vstup na vyžiadanie
Otvorené: PO-PI od 8.00hod do 16.00hod.

Miroslav Bucher (SK)
V prírode je všetko, otázky i odpovede. Chcem nachádzať tieto otázky a svojou tvorbou na ne odpovedať. Preto je mojím hlavným programom tvoriť "Portrét Zeme ".
Vyštudoval odbor monumentálna maľba v architektúre a scénografii na Umelecko-priemyselnej škole v Brne u profesora Coufala. Neskôr sa presťahoval do Košíc, kde pôsobil až do roku 1992.V tom čase sa zaoberá najmä keramikou a to drobnou ako aj záhradnou a monumentálnou. Významná je v tom čase výstavnícka tvorba a propagačná grafika. Pre Slovenské Technické múzeum a Východoslovenské múzeum v Košiciach vytvoril mnohé expozície a výstavy.

Ema Mázik v Accace Gallery

Výstava "Gioia di vivere"

výtvarníčka Ema Mázik

Výstava s príznačným názvom " Gioia di vivere", ktorou nás výtvarníčka Ema Mázik pozýva do jej sveta plného farieb a lásky. Diela tejto neskutočne energickej a veselej výtvarníčky budú vystavené od 26.apríla 2018 do 3.júla 2018 v netradičných priestoroch Accace Office Gallery SK.

Ide už v poradí o piatu výstavu organizovanú kurátorkou Ľudmilou Paškovou v spoločnosti Accace k.s. , TwinCity C, Mlynské Nivy 16, Bratislava.Ľudmila Pašková v roku 2016 spustila nový projekt "OFFICE GALLERY" lebo je presvedčená, že umelecké diela vsadené do pracovného prostredia pozitívne vplývajú na ľudí a otvárajú medzi nimi dialóg.

Igor Piačka v Accace Gallery

Výstava "Film noir"

akad.mal. Igor PIAČKA

Všestranný a uznávaný slovenský výtvarník Igor Piačka predstavuje svoju výstavu "Film noir".

Optimistickú a farebnú výstavu Pavla Hammela v Accace Gallery, 6. marca 2018 nahradili obrazy významného akademického maliara Igora Piačku, ktorého maľby aktuálne nájdete aj v Múzeu moderného umenia Danubiana.

Obrazy, ktoré vystavujeme v reprezentatívnych priestoroch našej spoločnosti, zobrazujú reálne scény a momenty z filmov žánru film noir, t.j. mnohé z príbehov a postáv sú odvodené z detektívok s postavami charakteristickými svojim cynizmom a necitlivosťou (stvárňujú hrdinov napr. Hitchcockových a Lynchových filmov). Maľby, ktoré bez okrasy tlmočia dramatické filmové momenty, zachytávajú napr. stále aktuálnu tému mafie, ľsti a silných pocitov vyjadrených vo fúzii reálneho zobrazenia a abstrakcie. Slovenský figuralista I. Piačka vyobrazuje na niektorých vystavovaných obrazoch okrem filmových momentov aj reálne živé modely vylepšené fantazijnými prvkami. Okrem maľbe sa tento umelec venuje ilustrovaniu kníh, knižných obálok, albumov ale aj tvorbe poštových známok.

Diela sú vystavené v priestoroch Accace Office Gallery Bratislava od 6. marca 2018.
Výstava potrvá do 7. mája 2018
Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková
Accace Slovakia, Twin City C, Mlynské Nivy 16, 821 09 Bratislava 
https://accace.sk/

Pavol HAMMEL v Accace Gallery

Výstava "Farebný svet"

výtvarník, hudobník, skladateľ, producent a právnik Pavol Hammel

Pavol HAMMEL v Accace Gallery

Pavol Hammel je síce známy predovšetkým ako vynikajúci profesionálny spevák, hudobník a skladateľ. Ale ako mnohí vedia, niekoľko rokov už pôsobí aj vo výtvarnom umení. Je autorom obrazov, inšpiráciu ktorých čerpá v nemalej miere, okrem iného, v textoch svojich piesní.

Aktuálnu výstavu " Farebný svet" výtvarník, hudobník, skladateľ, producent a právnik Pavol Hammel predstavuje najnovšiu tvorbu v Accace gallery.

Výstava potrvá do 2. marca 2018


Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Výstava je predajná.

Nie je krajší a vhodnejší dar, ako umenie.

Výstava "Farby vesmíru"

Výstava "Farby vesmíru"

Robert Novotný, Peter Hargaš a Pavol Dubina

Accace office gallery

predstavuje v spolupráci s kurátorkou Ľudmilou Paškovou výstavu " Farby vesmíru" . Na výstave je možné vzhliadnuť diela:

Robert Novotný - astrofotografia
Peter Hargaš - maľba
Pavol Dubina - sochy kov


Výstava potrvá do 15. januára 2018

Vášeň v Accace GALLERY

Výstava "Vášeň"

akad.soch.Bojňanský Viťo


Výstavou " Vášeň" akademického sochára Viťa Bojňanského sme 2.10.2017 otvorili nové výstavné priestory v spoločnosti Accace k.s. , TwinCity C, Mlynské Nivy 16, Bratislava. Ide o vôbec o prvú výstavu inštalovanú v Accace Gallery, ktorá napĺňa koncept OFFICE GALLERY.

Agentúra AMYMON, s.r.o. zastúpená kurátorkou Ľudmilou Paškovou organizuje výstavy, vernisáže a medzinárodné sympóziá na území SR a ČR.

V roku 2016 spustila nový projekt "OFFICE GALLERY" lebo je presvedčená, že umelecké diela vsadené do pracovného prostredia pozitívne vplývajú na ľudí a otvárajú medzi nimi dialóg.

Zoznam výstavných miest nájdete na mape projektu a stále nám pribúdajú ďalšie. Agentúra pozýva všetky spoločnosti, aby sa zapojili do projektu "OFFICE GELLERY". Radi Vám pomôžeme s realizáciou.

Link: mapa projektu OFFICE GALLERY

akad.sochár Viťo Bojňanský

14.10.1962 v Bratislave

Vzdelanie:
1977-1981 SUPŠ drevorezba, Bratislava
1981-1987 VŠVU socha, BratislavaPoužívané techniky a materiály:
Plastika - bronz, drevo (kolorované), acryl, kameň, dural, sklo
Maľba - acryl, olej, kresba

Viac na www.bojnansky.eu