google5e6f0dad5772675e.html

Slovenský inštitút v Ríme

Vernisáž výstavy "Due mondi in un altelier" Ruth a Orest Dubay

Slovenský inštitút v Ríme si Vás dovoľuje pozvať na slávnostné otvorenie výstavy "Dva svety v jednom ateliéri" výtvarníkov Ruth a Orest Dubay, ktoré sa bude konať 10.5.2023 o 19:30 hodine.
Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Výstava potrvá do 30.06.2023.


Adresa: Slovenský inštitút v Ríme, Via dei Colli della Farnesina 144, Roma


Veľké soirée farieb a hudby na slovenskom veľvyslanectve SR v Ríme
Sú si navzájom anjelom dvaja umelci predstavení na výstave "DVA SVETY V JEDNOM ATELIÉRI", ktorú včera večer otvorili v Slovenskom kultúrnom inštitúte na Farnesine. Ruth a Orest Dubayovci žijú v samote ďaleko od všednosti, ale ich umenie cestuje za nimi a zoznamuje ich s ich vnútornými svetmi, tak odlišnými vo výtvarnom vyjadrení, ale spojenými farbami.
Kurátorka výstavy Ľudmila Pašková a novovymenovaný riaditeľ Slovenského inštitútu Peter Feranec brilantne prezentovali výstavu v slovenčine a taliančine, čím dali protagonistom hlas, aj keď neboli fyzicky prítomní.
Večer oživili hudobné medzihry dvoch skvelých interpretiek Boženy Ferancovej (soprán) a Catie Capua (klavír), ktoré prítomné publikum veľmi ocenilo. Predniesli skladby českého Antonína Dvořáka a slovenského Mikuláša Schneidra-Trnavského. Pocta Taliansku, ária Lauretty z opery Gianni Schicchi "O Babbino caro", ukončila vystúpenie.
Veľkolepý večer sa skončil pri Vin d'honneur pri rozjímaní nad dielami talentovaných umelcov, ktoré boli usporiadané v sálach veľvyslanectva
Text: Instituto slovacco a Roma