DoubleTree by Hilton Bratislava Restaurant Toscana

Výstava sôch akad.soch.

Pavol DUBINA (SK)

Výstava sôch akademického sochára Pavla Dubinu je prístupná v DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava reštaurácia Toscana na prízemí od 10.2.2019 do 31.3.2019.
Vystavujúci: akad.soch. Pavol Dubina
Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková
Výstava potrvá do: 31.3.2019

Mgr.art. Pavol DUBINA

sochár mladej generácie
Dnes už etablovaný sochár mladej generácie Pavol Dubina (PALI DUB) sa narodil v Bratislave v roku 1975.
Po absolvovaní Školy umeleckého priemyslu v Bratislave v odbore kameňosochár (1990-1994) pokračoval v štúdiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1994-2000).
Tu navštevoval sochársky ateliér prof. Juraja Bartusza a následne prof. Juraja Meliša. Ešte pred úspešným ukončením vysokej školy absolvoval tiež dvojsemestrálny študijný pobyt na Kunst Fachhochschule v nemeckom Kieli v ateliéri prof. Kerstin Abrahama.
Vo vlastnej voľnej soche preferuje kov - zvlášť zvárané železo a to v komornom formáte. Preferencia obsahu nad formou vysvetľuje Dubinovu malú ovplyvniteľnosť vizuálom niektorého z aktuálnych i minulých umeleckých prúdov a naopak dominantné čerpanie inšpirácie z literárnych a hudobných zdrojov.
Hrou s úplne odlišnými emóciami je od roku 2004 sa postupne rozrastajúci rad zvieracích skulptúr v komornom i monumentálnom merítku, aký na dnešnej slovenskej sochárskej scéne nemá obdoby. Za prelomové možno v Dubinovej kariére považovať roky 2006-2007, kedy vznikli významné monumentálne exteriérové realizácie.

DoubleTree by Hilton Bratislava

Výstava "Farebný sen"

Pavol Hammel (SK)

Výstava obrazov výtvarníka-speváka-skladateľa Pavla Hammela bude slávnostne otvorená v novej galérii v DoubleTree by Hilton Bratislava na 1.poschodí.
Výstava potrvá do: 31. marca 2019
Miesto: DoubleTree by Hilton Bratislava, Trnavská cesta 27/A, Bratislava, 1.poschodie
Vystavujúci: Pavol HAMMEL
Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková
Výstava je organizovaná v rámci projektu OFFICE GALLERY.

Pavol Hammel je síce známy predovšetkým ako vynikajúci profesionálny spevák, hudobník a skladateľ. Ale ako mnohí vedia, niekoľko rokov už pôsobí aj vo výtvarnom umení. Je autorom obrazov, inšpiráciu ktorých čerpá v nemalej miere, okrem iného, v textoch svojich piesní.

akad. soch. Juraj ČUTEK

Výstava sôch

akademický sochár Juraj ČUTEK

Výstava sôch akademického sochára Juraja Čuteka je prístupná v DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava na 1. poschodí do 9.2.2019.
Vystavujúci: akad.soch. Juraj Čutek
Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková
Výstava potrvá do: 9.2.2019

Juraj Čutek:

Narodil som sa 28. 2. 1957 v Žiline. Odtiaľ sme sa presťahovali do Bratislavy, kde som vyštudoval Strednú umelecko-priemyslovú školu pod vedením prof. Korkoša. Od roku 1977 som študoval na Vysokej škole umelecko-priemyslovej v Prahe v ateliéri prof. Malejovského a taktiež navštevoval prednášky prof. Svobodu. Od absolvovania školy tvorím v Bratislave ako výtvarník v slobodnom povolaní. Venujem sa komornej i monumentálnej plastike, tvorbe interiérov, dizajnu sochárskeho nábytku, tiež kreslím, maľujem... Svoje diela som vystavoval na Slovensku, v Čechách, vo Švajčiarsku, Holandsku, Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Izraeli. Zúčastnil som sa mnohých domácich aj zahraničných sochárskych sympózií. Bol som členom združena výtvarníkov Gerulata a som zakladajúcim členom spoločnosti Spectrum ART.

Pavol Maria Schultz

Výstava "Línie života"

sochár Pavol Maria Schultz

Výstava "Línie života" sochára Pavla Maria Schultza je prístupná na 1. poschodí DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava od 9.9.2018 do 1.12.2018.

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková


Pavol Maria Schultz
sa narodil na Slovensku v roku 1951. Po ukončení gymnázia a vysokoškolského štúdia, absolvoval v zahraničí privátne štúdium sochárstva. Študijné cesty a množstvo výstav v galériách východnej a západnej Európy či severnej Ameriky, rozšírili autorov profesionálny i ľudský pohľad na svet. Možno však súhlasiť s jeho názorom, že dielo sa nakoniec rodí v neokázalom prostredí - doma v ateliéri. Popri ťažiskovej komornej tvorbe je aj autorom monumentálnych realizácií sôch a reliéfov v architektúre.