AUDI EXCLUSIVE GALLERY

Výstavy v Audi Exclusive Gallery projekt agentúry AMYMON a Audi Centra Bratislava

Audi Exclusive Gallery je unikátne miesto, kde sa spája interiér luxusných priestorov, štýlový dizajn automobilovej značky Audi a nadanie zobrazené prostredníctvom krásnych diel slovenských a zahraničných umelcov.

Novému jedinečnému projektu Audi Exclusive Gallery otvorilo brány Audi Centrum Bratislava v júni 2012. V zaujímavých priestoroch sa konala prvá vernisáž výstavy rodiny Bachoríkovcov s názvom ,,Spolu". Touto exhibíciou spustila galéria výnimočnú tradíciu, ktorou podporuje známych, ale aj začínajúcich výtvarníkov.

V priestoroch tejto jedinečnej galérii počas siedmich rokov vystavovalo svoje diela bezmála dvesto výtvarníkov, grafikov, sklárov, sochárov kameňa i kovu. Vystavené diela nielen potešili zrak návštevníkov, ale často našli svojich nových majiteľov.

O samotnú organizáciu sa od začiatku stará kurátorka výstav Ľudmila Pašková (agentúra AMYMON), ktorá spolupracuje s Audi Exclusive Gallery už od jej otvorenia. Organizuje projekty nielen domáceho, ale aj medzinárodného charakteru. Vďaka nim poskytuje priestor a možnosť zviditeľniť sa mnohým výtvarníkom, sochárom a iným umelcom prostredníctvom medzinárodných sympózií, výstav a vernisáží.

Peter Žanony "Moja cesta/My Way"

 Sochár a maliar Peter Žanony /DE/

Audi Centrum Bratislava a ag. Amymon si Vás dovoľujú pozvať na výstavu obrazov a sôch "Moja cesta/My Way" maliara a sochára Petra Žanonyho (DE) do Audi Exclusive Gallery Bratislava.
Miesto výstavy: Audi Centrum Bratislava, Harmincova 2/B, 841 01 Dúbravka-Bratislava
Výstava potrvá do: 12.novembra 2018
Vystavujúci: maliar a sochár Peter Žanony
Kurátorka: Ľudmila Pašková

Peter Žanony/MOJA CESTA/Audi Exclusive Gallery
Pôvodom slovenský, ale toho času nemecký sochár a výtvarník Peter Žanony predstavuje v Audi Exclusive Gallery svoju výstavu s príznačným názvom "Moja cesta/My Way".
Výstava je súborom jeho tvorby, obrazov a sôch, od roku 1991 až do najnovších diel vytvorených v roku 2018.Celkovo nájdete v exkluzívnych výstavných priestoroch 41 obrazov a 13 sôch.
Ako každý výtvarník, aj Peter Žanony nachádza počas svojich životných etáp rôzne výtvarné štýly a techniky. Kurátorku výstavy Ľudmilu Paškovú oslovila jeho raná tvorba tak, ako súčasný "Pop art" štýl. Tvorba Petra Žanonyho je v značnej miere ovplyvnená faktom, že sa v civilnom zamestnaní živý ako grafik. Jemné náznaky grafického vyjadrenia prenáša do svojich obrazov. Stačí sa pozrieť na portréty, kde strieda "Pop-art" štýl s dekoratívnymi a pravidelnými prvkami v pozadí. A práve v tomto štýle vytvorené obrazy zožali v Mníchove na výstavách mimoriadny úspech.
Farebnosť je taktiež príznačná a špecifická pre tohto výnimočného výtvarníka. Nebojí sa silných a až prekvapivo výrazných farieb v spojitosti s čisto mužskými témami.
V jeho tvorbe dominuje portrét. Práve jeho portrétovanie sa stretlo s veľkým záujmom. Nie preto, aby zvečnil osobu super realisticky, ale práve z dôvodu jeho bravúrneho zachytenia momentu a určitého detailu portrétovanej osoby.
Kto je Peter Žanony:
narodil 27.4. 1962 v Bratislave. V rokoch 1978 - 1982 študoval na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave - odbor rezbárstvo. Do roku 1982 žil na Devíne a prvý kontakt s drevorezbárstvom získal už ako deväťročný u známej insitnej umelkyne Márii Žilavej. V roku 1982 emigroval do vtedajšieho Západného Nemecka, kde sa usadil v meste Bayreuth. Uplatnil sa ako grafik v reklamných agentúrach a neskôr ako reštaurátor na Bayreuthskej univerzite. Tu sa stal aj členom umeleckej výtvarnej skupiny "Art Schmiede". Neskôr sa presťahoval do Mníchova, kde žije a tvorí dodnes.
A ešte jedna myšlienka na záver "Dobrý výtvarník (umelec) netvorí pre obecenstvo, ale pre seba" a už je len na "možno" šťastí, ak osloví aj iných.
Text: Ľudmila Pašková

Letný Art Mix 2018

"Letný Art Mix 2018"

32 výtvarníkov z ČR a SR

Audi Exclusive Gallery a agentúra AMYMON si Vás dovoľujem pozvať na spoločnú výstavu 32 popredných slovenských a českých výtvarníkov a sochárov "Letný Art Mix 2018" , ktorá koná v Audi Exclusive Gallery Bratislava.

Výstava potrvá od 18.7. do 28.8.2018


Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková


Vystavujúci:

Agneša Vavrinová*Alena Wagnerová*Alica Mendlová*Andrea Pistl-Andrášová*Angelika Holomáňová*Anton Sládek*Denisa Kolářová*Ivan Slezák*Iveta Kopasová*Ján Kovalík*Janka Cehlárová*János Vámoš*Jarka Fox*Jitka Kopejtková*Jozef Hobor*Magdaléna Helbichová*Mária Hanušovská*Mária Šefferová*Michaela Šebestová*Miriam Bajkai*Pavol Maria Schultz*Peter Žanony*Radek Skopec*Renata Sládková*Róbert (Viktor) Němeček*Robert Mlčúch*Stanislava Lantayová*Štefan Široký*Timea Konôpková*Viera Čapková*Vlasta Hubková*Zuzana Mihalovicsová

Výstava ""Tesne pod hladinou"

"Tesne pod hladinou"

akad. mal. Juraj Oravec

Miesto výstavy: Audi Exclusive Gallery Bratislava
Termín výstavy: od 7.5.18 do 2.7.2018
Termín vernisáže: 23.5.2018 o 18:30hod.
Vystavujúci: akad.mal.Juraj Oravec
Kurátorka: Ľudmila Pašková


Akademický maliar Juraj Oravec predstaví od 7.mája 2018 do 2.júla 2018 v Audi Exclusive Gallery svoju kolekciu diel s príznačným názvom "Tesne pod hladinou". Putovná výstava je poskladaná z obrazov s témou oceánov, morí a vôd...

Jednotlivé kompozície zobrazujú neprebádané hlbiny a temné zákutia podvodného sveta. Uvoľnený, "impresionistický" rukopis vyjadruje fascinujúce rôznorodosti živočíchov a rastlín, v ktorých ale nehľadám anatomickú presnosť prírody. Silu nespútaného živlu, akým voda je vo všetkých svojich podobách, akorduje výraznou farebnosťou, ktorá je podporená štruktúrou maľby. V jednotlivých námetoch sa objavuje nekonečný priestor a osamelosť Noemovej archy, zázračného rybolovu, lodí zmietajúcich sa na vlnách, sila vodného víru, neľútostné súboje vodných živočíchov lapených v sieťach osudu...
Témy sú symbolicky zavŕšené obrazom s ľadovými kryhami "Tesne pod hladinou"...

Výstava "Príbehy z ateliéru"

Výstava "Príbehy z ateliéru"

akad. soch. Ján Ťapák

Ján Ťapák "Príbehy z ateliéru" v Audi Exclusive Gallery

MOSKVA- BRATISLAVA- PRAHA

Výstava sôch a kresieb "Príbehy z ateliéru" akademického sochára Jána Ťapáka odštartovala svoju púť na ďalekom východe v Moskve, kde zožala veľký úspech. V týchto dňoch bola presunutá bezmála dvetisíc kilometrov, aby svojou krásou a originalitou potešila milovníkov umenia v Bratislave.

Audi Exclusive Gallery a agentúra AMYMON si vás dovoľujú pozvať na výstavu akademického sochára Jána Ťapáka "Príbehy z ateliéru" , ktorá bude dostupná verejnosti v priestoroch Audi Centra, Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-Dúbravka do 7. mája 2018.

Miesto konania výstavy : Audi Exclusive Gallery Bratislava, Harmincova 2/B, Bratislava
Vystavujúci: akad.soch.Ján Ťapák
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Termín vernisáže: 14.marca 2018 o 18:30hod.
Termín výstavy: od 7. marca 2018 do 7. mája 2018


Výstava "...Ženy Snow..."

Výstava "...Ženy Snow..."

akad. mal. Igor Piačka

Všestranný a uznávaný slovenský výtvarník Igor Piačka predstavuje svoju výstavu "Ženy snow".


Igor Piačka sa narodil v roku 1962 v Třebíči.
V rokoch 1983-1989 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na oddelení voľnej grafiky a knižnej tvorby (profesor Albín Brunovský).
V rokoch 1987-1988 študoval na Academie Royale des Beaux Arts v Bruseli (profesor Philippe Maes).
Od roku 1990 do roku 2003 pedagogicky pôsobil na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, viedol kurz figurálnej kresby na katedre grafiky.
Roku 1999 bol pozvaný zúčastniť sa na medzinárodnom projekte v Art Studio Itsukaichi v Tokiu, Japonsko.
Od roku 1996 je členom grafickej skupiny G-Bod, je členom Spolku grafikov a spolku Hollar.
Od roku 2003 je na voľnej nohe.
Venuje sa maľbe, grafike, kresbe, ilustrácii a známkovej tvorbe.


Diela sú vystavené v prestížnych priestoroch Audi Exclusive Gallery Bratislava od 23. januára 2018.

Výstava potrvá do 2.marca 2018

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková
Audi Centrum Bratislava Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-Dúbravka

www.amymon.sk

Výstava "...Od Galapág po Lehnice..."

Výstava "...Od Galapág po Lehnice..."

16 výtvarníkov z ČR a SR

Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.

Audi Exclusive Gallery a ag. AMYMON
Vás v spolupráci s pražskou Galériou La Femme pozývajú výstavu ...od Galapág po Lehnice...

16 tich významných výtvarníkov z Českej a Slovenskej republiky.

Vystavujúci výtvarníci: Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.


Vernisáž sa konala  9. 11. 2017 v priestoroch Audi Exclusive Gallery.


AUDI CENTRUM, Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-DúbravkaVýstava potrvá do 16. januára/ledna 2018

Obrazy sú z ciest organizovaných Galériou La Femme: Brazília, Ekvádor, Kanada, Provensálsko, Bretónsko, Sicília, Nemecko, Švajčiarsko, Česká republika, Slovensko.

kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková


Vladimír Kiseljov (ČR)

Výstava "SUPERNOVA"

Vladimír Kiseljov (ČR)

Všestranný a uznávaný český výtvarník Vladimír Kiseljov prichádza na Slovensko s novou výstavou, ktorá nesie názov "SUPERNOVA".

Diela budú vystavené v prestížnych priestoroch Audi Exclusive Gallery Bratislava od 30. októbra 2017.

Vernisáž sa koná 14.9.2017 o 18.00 hodine
Výstava potrvá do 30.10.2017

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Audi Centrum Bratislava Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-Dúbravka
www.amymon.sk


Výstava diel z Medzinárodného umeleckého sympózia Lehnice 2017

Výstava potrvá od 11.7.2017 do 12.9.2017

Dovoľujeme si Vás pozvať do reprezentatívnych priestorov Audi Exclusive Gallery v Bratislave na letný ArtMix z diel vytvorených na 5.ročníku Medzinárodného umeleckého sympózia Lehnice 2017.

Diela sú predajné.
Ceny diel sme ponechali "SYMPOZIJNÉ"


Vystavujúci výtvarníci:

Peter Hargaš (SK), Ema Mázik (SK), Roman Kharevsky (UA), Pavol Hajdúk (SK), Renate Christin (DE),
Vladimír Kiseljov (ČR), Violeta Bázlik Králová (SK), Gleb Ochtik (BLR), Viliam Mruškovič (SK), Matteo Sica (IT)
a iní

Výstava "TERRA MEA"

Lenka Galeoni (ČR)

Všestranná a uznávaná česká výtvarníčka Lenka Galeoni prichádza na Slovensko s novou výstavou, ktorá nesie názov "TERRA MEA".

Diela budú vystavené v prestížnych priestoroch Audi Exclusive Gallery Bratislava od 20.apríla 2017.

Vernisáž sa koná 20.4.2017 o 18.00 hodine
Výstava potrvá do 30.6.2017

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Audi Centrum Bratislava Harmincova 2/B, 841 01 Bratislava-Dúbravka

www.amymon.sk

Výstavy zrealizované od roku 2012

Predchádzajúce výstavy

v Audi Exclusive Gallery

Výstava v Audi Exclusive Gallery Bratislava od 2.3.2017

"Jarný ART MIX 2017"

na tému "Láska"


Audi Centrum Bratislava a Amymon, s.r.o. vás pozývajú na výstavu Jarný Art Mix na tému Láska do Audi Exclusive Gallery.


vystavujúci:

Miroslav Bezák_Marek Dutka_Vojtech Farkaš_Lucia Grejtáková_Peter Hargaš_Anna Kotvášová_Milan Krupčík_Silvia Lasák_Lucia Laššáková_Mária Lišková_María Jesús Machek_Elena Ruta Marchallé_Marek Maťaš_Ewa Ćmok Matykiewicz_Ľubica Ema Mázik_Alica Mendlová_Robert Mlčúch_Viliam Mruškovič_Lubomír Sinčák_Ivan Slezák_Lucie Svoboda_Zdenka Tajbošová


Výstava potrvá do 13.4.2017


Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková


Audi Exclusive Gallery,Harmincova 2/B v Bratislave je otvorená po-pi od 9.00-18.00 hod. a v sobotu od 9.00 do 12.00 hod. Výstava je predajná.


Výstava

"ÓDA NA FARBY"