BC Kerametal Office Gallery veľká sála

Výstava "Špirála medzi nebom a zemou"

Mgr.art.Barbora Paulovičová

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu " Špirála medzi nebom a zemou " výtvarníčky Mgr. art. Barbory Paulovičovej do BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.

Názov výstavy: Špirála medzi nebom a zemou

Vystavujúci: Mgr. art. Barbora Paulovičová
Termín výstavy: od 19.10.2018 do 2.12.2018
Miesto: BC Kerametal 1.posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Výstava je organizovaná v rámci projektu OFFICE GALLERY.

Mgr. art. Barbora Paulovičová

Doménu mojej tvorby je alchýmia v kresbe, o precíznosť presné ťahy štetcom v nových exotických technikách a námetoch, o podmanivú harmóniu a symbiózu farieb s pútavou naratívnosťou.
Jablká sú oslavou života. Autorské grafiky vznikli remeselne i časovo náročnou technikou z farebnej hĺbkotlače: obrázok sa vyrýva do medených platničiek a každá farebná vrstva sa nanáša prostredníctvom lisu na vlhký papier. Evokuje alchýmiu ako z dávnych čias zlatého veku. Dolce vita! Život je krásny, oslavujme život.

BC Kerametal Office Gallery 1.poschodie

Výstava "Pohltená farbami"

výtvarníčka Mária HANUŠOVSKÁ

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu " Pohltená farbami " výtvarníčky Márie Hanušovskej do BC Kerametal Gallery 1.posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.

Názov výstavy: Pohltená farbami

Vystavujúci: Mária Hanušovská
Termín výstavy: od 2.10.2018 do 6.11.2018
Miesto: BC Kerametal 1.posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava
Kurátorka: Ľudmila Pašková

Prečo "POHLTENÁ FARBAMI"

Prúdiac životom v objatí farieb, nevnímajúc ich čaro a vplyv na našu psychiku, sme raz šťastní, smutní, veselí, blázniví,....Sú nevyhnutnou nutnosťou nášho života. Sprevádzajú nás na každom kroku, vyvolávajúc v nás rôzne pocity, nálady. U niekoho viac u niekoho menej. Mňa úplne pohltili. Intuitívne sa nechávam unášať ich médiom, vôňou, energiou, poéziou, ako keď plávam v mori. Splývam s nimi na plátne svojich obrazov. Bezprostredná nálada, pocit, farba, vplýva na prvý ťah špachtle, štetca. Je rozhodnuté! Vzniká obraz s konečným názvom. Vyvrcholenie, šťastie, fascinujúce pohltenie umením. Som vďačná za tento pocit. Pozývam Vás nahliadnuť do mojej duše. Ak Vás moje obrazy oslovili, potešené je moje srdce. Vitajte v mojom svete farieb.
Želám Vám len šťastné dni.
Mária

BC Kerametal Office Gallery foaie

Výstava "Skrytá duša v kameni"

sochár Štefan Široký (SK)

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu "Skrytá duša v kameni" sochára Štefana Širokého do BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.

Názov výstavy: Skrytá duša v kameni

Vystavujúci: Štefan Široký
Termín výstavy: od 4.9. do 19.10.2018
Miesto: BC Kerametal prízemie, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava

Kurátorka: Ľudmila Pašková

BC Kerametal Office Gallery veľká sála

Výstava "Zvony v nás"

výtvarníčka Denisa Kolářová (SK)

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu "Zvony v nás" výtvarníčky Denisy Kolářovej do BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.

Názov výstavy: Zvony v nás

Vystavujúci: Denisa Kolářová
Termín výstavy: od 4.9. do 19.10.2018
Miesto: BC Kerametal 1.posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava
Kurátorka: Ľudmila Pašková

Výstava ponúka pohľad do vnímania farieb a sveta okolo nás.

Diela vznikali v rokoch 2012-2018 ako projekcia krásy vlastnou optikou.

BC Kerametal Office Gallery 1.posch.

Výstava "Plynutie"

Katarína Zemková (SK)

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu "Plynutie" výtvarníčky Kataríny Zemkovej do BC Kerametal Gallery 1posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.
Názov výstavy: Plynutie
Vystavujúci: Katarína Zemková
Termín výstavy: od 28.8.2018 do 2.10.2018
Miesto: BC Kerametal 1.posch., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava
Kurátorka: Ľudmila Pašková

Katarína Zemková

Názov výstavy "Plynutie" som vybrala preto, lebo presne vystihuje motto mojej práce, môjho chápania a môjho života - určite minimálne posledných rokov. Vyjadruje spôsob akým vnímam svet, jeho plynutie, položenie sa na prúd rieky života, prijímanie všetkého, čo ten prúd prináša, bez hodnotenia mysľou. Život je pohyb, neustála zmena a keď tomu pohybu stojíme v ceste svojou predstavou, že chceme aby niečo ostávalo bez zmeny, tak sme v odpore a to nás vyčerpáva. Takto ku mne prišiel aj impulz na tvorbu mojich obrazov a ja by som rada aby moje výtvory pôsobili na zmysly, nie na myseľ. Technika, ktorou tvorím, je tiež akýmsi vyjadrením tejto filozofie, svojou spontánnosťou, nevyspytateľnosťou výsledku, keďže vosky roztápam a oni reagujú vždy trochu inak - je to taká vosková alchýmia v laboratóriu prítomnosti :). Toto by som možno považovala aj za posolstvo, aj keď nerobím svoje obrazy so zámerom, je to len číra radosť z tvorby. Snáď moja práca urobí radosť nielen mne.

Výstava "Môj svet"

Výstava "Môj svet"

fotografka a výtvarníčka Diana Černáková

Agentúra AMYMON a kurátorka Ľudmila Pašková si Vás dovoľujú pozvať na výstavu "Môj svet" výtvarníčky a fotografky Diany Černákovej do BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava.


Obrazy prezentujú tvorbu za obdobie, keď žila autorka v Belgicku. Zobrazujú jej videnie prírody, erotiky, farieb a života, ktoré v sebe objavovala pri prechádzkach šedým mestom Brusel.
Názov výstavy: Môj svet
Termín výstavy: od 21.7. do 27.8.2018
Miesto: BS Kerametal, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava
Kurátorka: Ľudmila Pašková


Diana Černáková
k umeleckej tvorbe inklinovala už v študentských časoch, kedy prepadla kúzlu fotografie. Ako fotografka získala niekoľko ocenení, či už v reportážnej alebo umeleckej fotografii, avšak umelecké uspokojenie jej prináša najmä maľba. Jej obrazy sú akýmsi protikladným postojom k dnešnému nelichotivému, drsnému svetu, prenáša do nich jemnosť a éterickosť jej citlivého vnútra a zároveň tak trocha rebelskej povahy.
Viac na www.amymon.sk

Výstava "Portrét Zeme"

Výstava "Portrét Zeme"

výtvarník Miroslav Bucher

Názov výstavy: Portrét Zeme
Vystavujúci: Miroslav Bucher
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, Bratislava
Termín: od 9.5.2018 do 4.7.2018
V prírode je všetko, otázky i odpovede. Chcem nachádzať tieto otázky a svojou tvorbou na ne odpovedať. Preto je mojím hlavným programom tvoriť " Portrét Zeme ".

Miroslav Bucher (SK)

Vyštudoval odbor monumentálna maľba v architektúre a scénografii na Umelecko-priemyselnej škole v Brne u profesora Coufala. Neskôr sa presťahoval do Košíc, kde pôsobil až do roku 1992.V tom čase sa zaoberá najmä keramikou a to drobnou ako aj záhradnou a monumentálnou. Významná je v tom čase výstavnícka tvorba a propagačná grafika. Pre Slovenské Technické múzeum a Východoslovenské múzeum v Košiciach vytvoril mnohé expozície a výstavy.

Vstupné: Vstup voľný

Otvorené PO-PI od 8.00hod do 18.00hod.


Výstava "Farby mesta"

Výstava "Farby mesta"

výtvarník Peter Hargaš

Pozývame vás na výstavu výtvarníka Petra Hargaša do BC Kerametal Gallery na Jašikovej 2, 821 03 Bratislava.

Výstava sa nachádza na 1.poschodí BC Kerametal a potrvá do 31.5.2018.

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Vstup volný!!!


Výstava "Sny z ateliéru"

Výstava "Sny z ateliéru"

akad.mal.Juraj Oravec

Juraj Oravec
Juraj Oravec

Akademický maliar Juraj Oravec sa narodil sa 8. októbra 1956 v Kežmarku.
V rokoch 1971-75 študoval na SPŠ grafickej v Prahe (Bohuslav Blažej, Clára Istlerová). V rokoch 1975-81 študoval na VŠVU v Bratislave (František Stoklas, Ivan Vychlopen, Dezider Castiglione, Vladimír Gažovič)
V roku 2001 študijný pobyt v Paríži (Cité Internationale des Arts).

Venuje sa maľbe, voľnej a úžitkovej grafike, kresbe, sochám a realizáciám do realizáciám do architektúry...
Žije a tvorí v Trenčíne.

Výstava potrvá do 7. mája 2018.

Výstava "...Od Galapág po Lehnice..."

16 výtvarníkov z ČR a SR

Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.
BC Kerametal a ag. AMYMON
Vás v spolupráci s pražskou Galériou La Femme pozývajú výstavu ...od Galapág po Lehnice...

16 tich významných výtvarníkov z Českej a Slovenskej republiky.

Vystavujúci výtvarníci: Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.

Obrazy sú z ciest organizovaných Galériou La Femme: Brazília, Ekvádor, Kanada, Provensálsko, Bretónsko, Sicília, Nemecko, Švajčiarsko, Česká republika, Slovensko.

kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Výstava potrvá do 2.marca 2018


Marián Komáček

akad.mal. Marián Komáček

autorská výstava do 8.11.2017

Marián Komáček (1959) absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v oddelení knižnej tvorby a ilustrácie u profesora Albína Brunovského. V roku 1987 sa stal členom Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska, roku 1993 členom Združenia knižných výtvarníkov Slovenska. V rokoch 1995-1999 bol predsedom Spolku grafikov Slovenska, založil seriál Medzinárodných grafických sympózií na Slovensku a spoluzakladal grafické združenie G-bod. V roku 2012 bol zvolený za viceprezidenta klubu Art Diagonal vo Viedni. Jeho dielo bolo prezentované na viac ako 90 výstavách doma i v zahraničí, ilustroval viacero kníh pôvodnej a prekladovej literatúry, je autorom niekoľkých poštových známok. Za svoju tvorbu získal ocenenia doma i v zahraničí. Žije a tvorí v Bratislave.

Robert Mlčúch

"Share your life"

Robert Mlčúch, Mgr. art.

Výstava "Share your life" (Zdieľaj svoj život) v BC Kerametal

Robert Mlčúch, Mgr. art. (1977)

je uznávaný slovenský výtvarník a sochár. Venuje sa komornej, ale aj exteriérovej plastike, maľbe a grafike.

Na výstave "Share your life" (Zdieľaj svoj život), prezentuje tému chovania sa človeka v dnešnej post-internetovej ére, dobe sociálnych sietí, virtuálnych spojení.

Snaží sa poukázať na zvrátenosť ľudskej povahy, ako sa dokáže (bez emočne) zabávať na brutalite, ktorú človek pácha na svojom druhu a okoliu. Jeho spoločenskú legitimizáciu, zosmiešňovanie a ľahostajnosť k danému správaniu.

"Share your life- Zdieľaj svoj život"

Mgr. art. Robert Mlčúch

Výstava bola ukončená 7.8.2017

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

BC Kerameta, Jašíkova 2, Bratislava

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Mgr. art. Roberta Mlčúcha 30.5.2017 v BC KERAMETAL

Viliam Mruškovič

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí treťou autorskou výstavou. Výtvarník Viliam Mrušovič nám v nej predstavuje svoje videnie prírody.

Viliam Mruškovič (SK)

sa narodil 19.9.1966 v Trstenej na Orave v učiteľskej rodine. Po skončení gymnázia pokračoval v štúdiu na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici odbor Výtvarná výchova - Slovenský jazyk. Štúdium zameriaval viac na výtvarnú časť a ukončil ho diplomovou prácou súborom krajinomalieb. Po skončení štúdia pracoval na pozícii vedúceho oddelenia propagácie v Dome detí a mládeže, vo vydavateľstve, v grafickom štúdiu a ako vedúci výtvarného oddelenia na Základnej umeleckej školy v Turčianskych Tepliciach. Počas práce rozbiehal vlastné grafické aktivity a pri ich väčšom objeme musel školu opustiť a tvoriť na živnosť.

Viac o autorovi: https://www.mruskovic.veem.sk/#features

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Viliama Mruškoviča 26.4.2017 v BC KERAMETAL

Ema Máziková

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí druhou autorskou výstavou. Výtvarníčka Ema Ľubica Mázik nám v nej predstavuje svoje farebné sny.

Ľubica Ema Mázik (SK)

Absolvovala viacero výtvarných plenérov a kurzov na Slovensku a v zahraničí, z ktorých možno spomenúť školu "Scuola Internazionale di Sarmede" s mexickým majstrom Gabrielom Pachecom a "Venice Art House" v Taliansku. Jej výtvarným majstrom na Slovensku je akademický maliar Marián Komáček. Okrem Slovenska vystavovala v Belgicku, Rakúsku, Českej Republike, Slovinsku, Taliansku a na Ukrajine. Je držiteľkou viacerých výtvarných ocenení v SR a ČR. Jej tvorbe dominuje abstraktná maľba akrylom, ale nevyhýba sa aj novým experimentálnym technikám akými sú encaustic art a paverpolová assemblage.

Výstava je verejne dostupná do 26. apríla 2017.

Výstava v BC Kerametal

Ema Ľubica Mázik


Peter Hargaš

Výstava v BC KERAMETAL

Nový koncept v BC Kerametal sme otvorili výstavou výtvarníka Petra Hargaša s témou

"Bratislava je moja láska".

Výstava je verejne dostupná do 16. marca 2017.