Výstava "Portrét Zeme"

Výstava "Portrét Zeme"

výtvarník Miroslav Bucher

Názov výstavy: Portrét Zeme
Vystavujúci: Miroslav Bucher
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Miesto: BC Kerametal Gallery, Jašíkova 2, Bratislava
Termín: od 9.5.2018 do 4.7.2018
V prírode je všetko, otázky i odpovede. Chcem nachádzať tieto otázky a svojou tvorbou na ne odpovedať. Preto je mojím hlavným programom tvoriť " Portrét Zeme ".

Miroslav Bucher (SK)

Vyštudoval odbor monumentálna maľba v architektúre a scénografii na Umelecko-priemyselnej škole v Brne u profesora Coufala. Neskôr sa presťahoval do Košíc, kde pôsobil až do roku 1992.V tom čase sa zaoberá najmä keramikou a to drobnou ako aj záhradnou a monumentálnou. Významná je v tom čase výstavnícka tvorba a propagačná grafika. Pre Slovenské Technické múzeum a Východoslovenské múzeum v Košiciach vytvoril mnohé expozície a výstavy.

Vstupné: Vstup voľný

Otvorené PO-PI od 8.00hod do 18.00hod.


Výstava "Farby mesta"

Výstava "Farby mesta"

výtvarník Peter Hargaš

Pozývame vás na výstavu výtvarníka Petra Hargaša do BC Kerametal Gallery na Jašikovej 2, 821 03 Bratislava.

Výstava sa nachádza na 1.poschodí BC Kerametal a potrvá do 31.5.2018.

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Vstup volný!!!


Výstava "Sny z ateliéru"

Výstava "Sny z ateliéru"

akad.mal.Juraj Oravec

Juraj Oravec
Juraj Oravec

Akademický maliar Juraj Oravec sa narodil sa 8. októbra 1956 v Kežmarku.
V rokoch 1971-75 študoval na SPŠ grafickej v Prahe (Bohuslav Blažej, Clára Istlerová). V rokoch 1975-81 študoval na VŠVU v Bratislave (František Stoklas, Ivan Vychlopen, Dezider Castiglione, Vladimír Gažovič)
V roku 2001 študijný pobyt v Paríži (Cité Internationale des Arts).

Venuje sa maľbe, voľnej a úžitkovej grafike, kresbe, sochám a realizáciám do realizáciám do architektúry...
Žije a tvorí v Trenčíne.

Výstava potrvá do 7. mája 2018.

Výstava "...Od Galapág po Lehnice..."

16 výtvarníkov z ČR a SR

Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.
BC Kerametal a ag. AMYMON
Vás v spolupráci s pražskou Galériou La Femme pozývajú výstavu ...od Galapág po Lehnice...

16 tich významných výtvarníkov z Českej a Slovenskej republiky.

Vystavujúci výtvarníci: Boris Jirků, Tomáš Hřivnáč, Bohumil Eliáš, Zdeněk Tománek, Marián Komáček, Igor Piačka, Jan Tichý, Jitka Kopejtková, Daniel Krejbich, Miroslav Pošvic, Eva Šebíková, Milan Chabera, Jaromír Másler, Vladimír Brunton, Juraj Čutek a Richard Augustín.

Obrazy sú z ciest organizovaných Galériou La Femme: Brazília, Ekvádor, Kanada, Provensálsko, Bretónsko, Sicília, Nemecko, Švajčiarsko, Česká republika, Slovensko.

kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

Výstava potrvá do 2.marca 2018


Marián Komáček

akad.mal. Marián Komáček

autorská výstava do 8.11.2017

Marián Komáček (1959) absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v oddelení knižnej tvorby a ilustrácie u profesora Albína Brunovského. V roku 1987 sa stal členom Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska, roku 1993 členom Združenia knižných výtvarníkov Slovenska. V rokoch 1995-1999 bol predsedom Spolku grafikov Slovenska, založil seriál Medzinárodných grafických sympózií na Slovensku a spoluzakladal grafické združenie G-bod. V roku 2012 bol zvolený za viceprezidenta klubu Art Diagonal vo Viedni. Jeho dielo bolo prezentované na viac ako 90 výstavách doma i v zahraničí, ilustroval viacero kníh pôvodnej a prekladovej literatúry, je autorom niekoľkých poštových známok. Za svoju tvorbu získal ocenenia doma i v zahraničí. Žije a tvorí v Bratislave.

Robert Mlčúch

"Share your life"

Robert Mlčúch, Mgr. art.

Výstava "Share your life" (Zdieľaj svoj život) v BC Kerametal

Robert Mlčúch, Mgr. art. (1977)

je uznávaný slovenský výtvarník a sochár. Venuje sa komornej, ale aj exteriérovej plastike, maľbe a grafike.

Na výstave "Share your life" (Zdieľaj svoj život), prezentuje tému chovania sa človeka v dnešnej post-internetovej ére, dobe sociálnych sietí, virtuálnych spojení.

Snaží sa poukázať na zvrátenosť ľudskej povahy, ako sa dokáže (bez emočne) zabávať na brutalite, ktorú človek pácha na svojom druhu a okoliu. Jeho spoločenskú legitimizáciu, zosmiešňovanie a ľahostajnosť k danému správaniu.

"Share your life- Zdieľaj svoj život"

Mgr. art. Robert Mlčúch

Výstava bola ukončená 7.8.2017

Kurátorka výstavy: Ľudmila Pašková

BC Kerameta, Jašíkova 2, Bratislava

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Mgr. art. Roberta Mlčúcha 30.5.2017 v BC KERAMETAL

Viliam Mruškovič

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí treťou autorskou výstavou. Výtvarník Viliam Mrušovič nám v nej predstavuje svoje videnie prírody.

Viliam Mruškovič (SK)

sa narodil 19.9.1966 v Trstenej na Orave v učiteľskej rodine. Po skončení gymnázia pokračoval v štúdiu na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici odbor Výtvarná výchova - Slovenský jazyk. Štúdium zameriaval viac na výtvarnú časť a ukončil ho diplomovou prácou súborom krajinomalieb. Po skončení štúdia pracoval na pozícii vedúceho oddelenia propagácie v Dome detí a mládeže, vo vydavateľstve, v grafickom štúdiu a ako vedúci výtvarného oddelenia na Základnej umeleckej školy v Turčianskych Tepliciach. Počas práce rozbiehal vlastné grafické aktivity a pri ich väčšom objeme musel školu opustiť a tvoriť na živnosť.

Viac o autorovi: https://www.mruskovic.veem.sk/#features

Fotografie z inštalácie výstavy výtvarníka Viliama Mruškoviča 26.4.2017 v BC KERAMETAL

Ema Máziková

Výstava v BC KERAMETAL

V novom koncepte v BC Kerametal pokračujeme v poradí druhou autorskou výstavou. Výtvarníčka Ema Ľubica Mázik nám v nej predstavuje svoje farebné sny.

Ľubica Ema Mázik (SK)

Absolvovala viacero výtvarných plenérov a kurzov na Slovensku a v zahraničí, z ktorých možno spomenúť školu "Scuola Internazionale di Sarmede" s mexickým majstrom Gabrielom Pachecom a "Venice Art House" v Taliansku. Jej výtvarným majstrom na Slovensku je akademický maliar Marián Komáček. Okrem Slovenska vystavovala v Belgicku, Rakúsku, Českej Republike, Slovinsku, Taliansku a na Ukrajine. Je držiteľkou viacerých výtvarných ocenení v SR a ČR. Jej tvorbe dominuje abstraktná maľba akrylom, ale nevyhýba sa aj novým experimentálnym technikám akými sú encaustic art a paverpolová assemblage.

Výstava je verejne dostupná do 26. apríla 2017.

Výstava v BC Kerametal

Ema Ľubica Mázik


Peter Hargaš

Výstava v BC KERAMETAL

Nový koncept v BC Kerametal sme otvorili výstavou výtvarníka Petra Hargaša s témou

"Bratislava je moja láska".

Výstava je verejne dostupná do 16. marca 2017.