SG MERCURY

Výstava "ArtMix"

Výber dvanástich výtvarníkov zo SR, ČR, UA, DE a BY.

Výstava ArtMix dvanástich vybraných výtvarníkov z EU bude v SG Mercury gallery do 7. mája 2018.

Výstava "Farby vesmíru"

Výstava "Farby vesmíru"

Robert Novotný a Peter Hargaš

SG Mercury gallery

predstavuje v spolupráci s kurátorkou Ľudmilou Paškovou výstavu " Farby vesmíru" . Na výstave je možné vzhliadnuť diela:

Robert Novotný - astrofotografia
Peter Hargaš - maľba

Výstava potrvá do 15. januára 2018

Workshop s Robertom Novotným

V pondelok 27. novembra 2017

sa škôlkari a študenti Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s astrofotografom Robertom Novotným, ktorý ich zasvätil do tajov vesmíru a astrofotografie.

Výstava akad.mal. Marián Komáček

Výstava "Technika v umení"

akad.mal.Marián Komáček

Marián Komáček (1959) absolvoval štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v oddelení knižnej tvorby a ilustrácie u profesora Albína Brunovského.

Výstava súčasného umenia približuje Komáčkove veľké obrazy s tematikou obľúbených "autíčiek", tzv. snovú tvorbu, grafiky, lepty, návrhy na poštové známky i známky, ktoré sa realizovali. "Väčšinou sú to technické pamiatky, historické vozidlá," doplnil slovenský grafik a maliar, ktorý prezentuje tiež svoje diela z putovnej výstavy inšpirovanej odkazom slávneho renesančného umelca Albrechta Dürera (1471-1528). "Dürerove dielo som po päťsto rokoch trošku prerobil," poznamenal Komáček. Na jednej z vystavených prác nazvanej Spoločný autoportrét zachytil seba sediaceho po boku Dürera vo veteráne. Nemeckého maliara, grafika, rezbára, rytca a matematika zvečnil tiež v maľovanom objekte Majster štetca a rydla.Výstava potrvá do konca júna.

Workshop s Mariánom Komáčkom

V stredu 18. októbra 2017

sa škôlkari a študenti Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s výtvarníkom Mariánom Komáčkom, ktorý ich zasvätil do tajov grafiky. Každý si vytvoril vlastnú, originálnu grafiku, ktorú daruje svojim rodičom na Vianoce :).

Či sa im to páčilo? Stačí sa pozrieť na výraz v ich tvárach...

Workshop so Zdenkou Tajbošovou

V stredu 4. októbra 2017

sa žiaci Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s výtvarníčkou Zdenkou Tajbošovou. Spoločne namaľovali úžasných slonov. Nadšení boli aj škôlkari, ktorí namaľovali spoločný obraz.

SG Mercury gallery

"Umenie deťom" nový projekt

Súkromné gymnázium Mercury v Bratislave si uvedomuje, že nielen jedlom je človek živý.

Riaditeľ gymnázia Mgr. Denis Barna v spolupráci s kurátorkou Ľudmilou Paškovou spustil projekt "Umenie deťom" v priestoroch školy.

Študenti majú možnosť zažiť atmosféru galérie priamo na chodbách gymnázia.

Sériu výstav otvoril výtvarník Peter Hargaš s výstavou "Moje mesto".

Aktuálne vystavuje svoje diela výtvarníčka Marián Komáček (SK) výstavu svojích diel s názvom "Technika v umení".

Viac o výtvarníčke na : https://www.komacek.com/

Výstava potrvá do 6.11.2017

Workshop s Petrom Hargašom

Vo štvrtok 4. mája 2017

sa žiaci Súkromného gymnázia Mercury zúčastnili workshopu s umeleckým maliarom Petrom Hargašom. Pod jeho vedením pracovali s akrylovými farbami a opäť nám ukázali svoj talent. Nadšení boli aj naši škôlkari, ktorí namaľovali spoločný obraz.